O nás

ASK Tatra Kopřivnice patří mezi největší kopřivnické sportovní organizace. Sdružuje řadu různorodých závodních i rekreačních sportovních klubů, které nabízejí aktivity pro všechny věkové skupiny. V současnosti je členy ASK Tatra Kopřivnice 15 klubů.

ASK Tatra Kopřivnice je právním pokračovatelem původních sportovních organizací DTJ Kopřivnice, SK Kopřivnice, SK Tatra Kopřivnice (1. republika) a TJ Tatra Kopřivnice (od 50. let 20. století).

Vydáváme podcast V cíli

ASK Tatra Kopřivnice je vydavatelem podcastu V cíli se Soňou Smolákovou, Petrou Lípovou a hosty.

Osobnosti ASK Tatra Kopřivnice

Milan Burget

Reprezentant ČR v karate, 15násobný Mistr ČR, vítěz Akademického mistrovství Evropy Wroclaw 2005, mj. nositel ocenění nejúspěšnější sportovec Českého svazu karate 2001.

Stanislava Dratvová

Cvičitelka Asociace sportu pro všechny (ASPV), 2010 oceněna Českým olympijským výborem a Moravskoslezským krajem v kategorii trenér a cvičitel roku.

Ludvík Kašpárek

Patřil mezi nejdéle sloužící trenéry Československého a Českého svazu vzpírání, jeho svěřenci získali v různých věkových kategoriích 60 mistrovských titulů, několikrát oceněn jako Trenér roku Kopřivnice a okresu Nový Jičín.

Pavel Kořínek

Horolezec, jako první Čech stanul v r. 2017 na vrcholu Minya Konka (7 556 m n. m.) a v roce 2018 vystoupal na vrchol Nanga Parbat (8 125 m n. m.).

Jan Kotulič

Trenér capoeiry, nositel titulu světového šampiona z r. 2017.

Vladimír Lipový

Spoluorganizátor Kopřivnického Drtiče, poloorientačního nezávodního maratonu horských kol s trasou obvykle přesahující 120 km s 3 500 metry převýšení.

Jiří Rohan

Kulturista, reprezentant ČR na Mistrovství světa a Evropy v kulturistice, nositel titulu Mistr ČR v kulturistice mužů masters nad 70 let, oceněn jako sportovec roku, za svou práci oceněn Svazem kulturistiky a fitness ČR.

Dalibor Řehák

Kopřivnický olympionik, na LOH a Mistrovství světa v Moskvě 1980 obsadil 4. místo, je předsedou klubu vzpírání a úspěšným trenérem.

Vlastimil Žižka

Trenér karate, jehož svěřenci dosáhli mj. titulu Mistra ČR, zlaté, stříbrné i bronzové medaile na Mistrovství Evropy a bronzové medaile na Mistrovství světa, nositel několika ocenění Trenér okresu Nový Jičín.

Fotografie z naší historie

Z historie kopřivnického sportu
a ASK Tatra Kopřivnice

Zdroj: „Sportovní historie a současnost Kopřivnice se zaměřením na činnost ASK Tatra Kopřivnice“, Milan Burget, 2009.
1907

Vznik DTJ Kopřivnice

1920

Transformace na SK Kopřivnice

1934

Z původního SK Kopřivnice vzniká SK Tatra Kopřivnice. Soustřeďuje 4 odbory s 215 organizovanými členy

1945

Obnovuje se činnost sportovních klubů po 2. sv. válce. Dochází k postupnému přeskupování a slučování sportovních organizací, klubů a spolků.

50. léta 20. st.

Tělovýchovná jednota nese název TJ Tatra Kopřivnice, dochází k obnovování činnosti jednotlivých oddílů i ke vzniku zcela nových oddílů.

1961 – 1970

Od počátku šedesátých let byly součástí TJ Tatra následující oddíly: Kopaná, Lední hokej, Odbíjená, Sokol - TZV, Lehká atletika, Lyžování, Tenis, Šachy, Turistika, Jezdectví, Házená. Svou činnost později obnovuje také plavání a vznikají zcela nové oddíly - krasobruslení, judo a vzpírání.

90. léta 20. st.

Transformace TJ Tatra Kopřivnice na ASK Tatra Kopřivnice.

Na základě rozhodnutí mimořádného sjezdu Československého svazu tělesné výchovy, konaného 25. března 1990 je ASK Tatra Kopřivnice nástupnickou organizací po TJ Tatra s registrací 22.5.1990.

Po roce 1989 získává TJ Tatra Kopřivnice samostatnou právní subjektivitu. Dochází k ukončení materiální a personální podpory ze strany společnosti Tatra Kopřivnice a přeskupení majetkových záležitostí. Některé oddíly se vyčleňují a osamostatňují (házená, lední hokej), zároveň vznikají nové oddíly. TJ Tatra má úctyhodných 1821 členů, z toho okolo tisícovky aktivních sportovců.

2000

V ASK vyvíjí činnost 16 oddílů a klubů. Rada města vytvořila tzv. Sportovní komisi, která má za úkol doporučovat rozdělování finanční podpory města na činnost sportovních oddílů a klubů i provoz, údržbu a investice do sportovních zařízení.

2022

Počet klubů organizovaných pod ASK Tatra Kopřivnice se ustálil na čísle 15.