ASK-TATRA-Kopřivnice-box-4

Boxing ASK Kopřivnice

Sport: závodní
Předseda klubu: Petr Křenek
E-mail: kat-boxing@email.cz
Tel.: +420 731 092 886
Místo tréninků: Box resort, ZŠ 17. listopadu 1225, 742 21 Kopřivnice

Z historie a činnosti klubu

Boxing ASK Kopřivnice ve své současné podobě působí od roku 2012. Sdružuje dnes 38 členů, z toho 12 dětí mezi 8 až 14 lety. Od roku 2014 se účastníme zápasů, převážně těch na severní Moravě, zkušenosti však vyjíždíme sbírat například i na jižní Moravu, nebo do Polska, kde jsme zásluhou Alexe Kroky dosáhli velkých úspěchů. Klubem prošlo už bezmála 150 boxerů a boxerek, kteří si tento tvrdý, ale krásný sport zamilovali.

Největší úspěchy kopřivnického boxování

Odboxováno máme (na jaře 2022) již 99 zápasů s bilancí 48 výher, 50 proher a 1 remízy. Účastnili jsme se také zápasů na 4 mistrovstvích České republiky, kde jsme v roce 2018 dosáhli na třetí místo. O rok později jsme obsadili místo první – zásluhou Manuela Hidalga, který je Mistrem České republiky ve váze 46 kg. Po vítězství na tomto mistrovství byl Manuel zařazen do Národní reprezentace České republiky v boxu, kde jej čekají mezinárodní turnaje v Německu, Maďarsku a dalších zemích a také účast na mistrovství Evropy.

Historie boxu v Kopřivnici

Historie boxu v Kopřivnici sahá k mnohem hlubším kořenům, než by se na první pohled mohlo zdát. Již v roce 1943 se v Kopřivnici hodně boxovalo. Na historických fotografiích, které se nám dochovaly, je zachycen například František Křenek, vícemistr svého klubu. Zápasilo se také na internátech, kde se boxovalo pod širým nebem.
logo_boxing_ask_Koprivnice

Fotogalerie