cyklo-art-bike-klub-ask-tatra-koprivnice

CykloArt bike klub Kopřivnice

Sport: rekreační
Předseda klubu: Vladimír Lipový
E-mail: info@drticbike.cz
Tel.: +420608767535
Místo tréninků: Gymnastický sál Zimní stadion, Masarykovo nám. 540, 742 21 Kopřivnice

Z historie a činnosti klubu

Dá se říct, že historie cyklistického klubu v Kopřivnici se začala psát hned od začátku 90. let. Mezi hlavní milníky patřil např. rozvoj mountainbikingu a prvních nezávislých závodů (nultý ročník BIKE EXTREM v roce 1992), které se o rok později připojily do Beskydského poháru a obsahovaly již 3 disciplíny, tedy cross country, down hill a časovku do kopce. Klub oficiálně vznikl v roce 1994 s podporou od místního cykloobchodu CykloArt.

Od roku 1997 pořádáme nezávodní MTB maraton. První ročník nesl název Iron Beskydman. Trať měřila přes 135 km, převýšení dosahovalo 3 500 m a nejúspěšnější závodník dojel s časem 12 hodin. Od druhého ročníku se tento poloorientační nezávodní hobby MTB maraton přejmenoval na Kopřivnický Drtič. Dostal se do širokého povědomí veřejnosti a v posledních letech přesahuje účast na něm již 6 stovek závodníků.

Mezi naše už tradiční akce patří nedělní vyjížďky, které neustávají ani v zimě a mají celoročně nejhojnější účast. Na jaře, než vyschne terén, trénujeme na silničních vyjížďkách na silničkách nebo silkách. Každé jaro vyjíždíme na vícedenní bikování. Vyjížďky do terénu tvoří základ naší činnosti, první výjezd uspořádáme obvykle 1. května. Bikujeme v Beskydech i v zahraničí, v létě i na Silvestra.

Naši členové se pravidelně účastní různých MTB závodů. Občas vyrážíme na cyklistické výstavy, abychom nejlepší technické novinky viděli na vlastní oči. V klubu se sdružují různě zaměření bikeři – zájmově (XC, DH, FR, silnice) i různého sportovního nasazení (od závodníků až po vyjížďkáře).

Fotogalerie