horolezci_ask-koprivnice

Horolezecký klub ASK Tatra Kopřivnice

Sport: rekreační
Předseda klubu: Adam Hyvnar
E-mail: adam.hyvnar@seznam.cz
Tel.: +420605428821
Místo tréninků: Gymnastický sál Zimní stadion, Masarykovo nám. 540, 742 21 Kopřivnice

Z historie a činnosti klubu

Horolezecký klub ASK Tatra byl založen v lednu 2007. V témže roce byla vybudována i lezecká stěna, která je součástí gymnastické haly Zimního stadionu v Kopřivnici.

Od vzniku klubu prošlo oddílem přes 75 členů různých věkových skupin. V současné době se členská základna ustálila na počtu 24 osob, z toho je 14 dětí ve věku 7 – 15 let. 

Oddíl není svým zaměřením soutěžní, sdružuje převážně ty, kterým činí radost pohyb ve vertikále. Mladým členům i zájemcům z řad veřejnosti umožňuje seznámit se s metodikou, která je potřeba pro specifický, bezpečný pohyb na skále.

Nabyté znalosti uplatní členové oddílu v přilehlých lezeckých lokalitách jako je Váňův kámen, Arboretum pod Kamenárkou ve Štramberku, ti nejzdatnější případně na Dallase. Trochu dále se už nacházejí oblasti jako Kružberk, Rabštejn, Helfštýn, Gabrielka a další. Nejzkušenější členové oddílu vyrážejí za zážitky v létě i v zimě do okolních alpských zemí.

V rámci Kopřivnice má horolezectví, nejen díky přilehlým štramberským skalám, svou tradici. Mezi nejzkušenější lezce se svými výkony řadí Josef Novotný a Libor Bordovský, kteří ve své době byli členy širší reprezentace ČR. Novotný má za sebou i výstupy v Grónsku, kde svou obtížností 9/9+ vyčnívá výstup cestou Moby Dick na vrchol Ulamertorsuaqu. V neposlední řadě určitě stojí zmínit i výkon Pavla Kořínka, kterému se úspěšně podařil první český výstup na horu Minya Konka v Tibetu.

Fotogalerie