ASK_Tatra_Kopřivnice-sportovní_přípravka-11

Sportovní přípravka ASK Tatra Kopřivnice

Sport: rekreační
Předseda klubu: Mgr. Soňa Smoláková
E-mail: soni.smolakova@seznam.cz
Tel.: +420 737 565 379
Místo tréninků: Gymnastický sál Zimní stadion, Masarykovo nám. 540, 742 21 Kopřivnice

Z historie a činnosti klubu:

V rámci ASK Tatra Kopřivnice mohou mladší děti navštěvovat Sportovní přípravku určenou pro děti ve věku 2-4 roky nebo Karate přípravku, která je vhodná pro děti ve věku 5-7 let.

Sportovní přípravka pro děti ve věku 2-4 roky

Trenérka: Mgr. Soňa Smoláková

Sportovní přípravka umožňuje společné aktivity rodičů s dětmi, které pomáhají upevňovat jejich vzájemné pouto a růst vzájemné důvěry. Cvičením navíc podporujeme správný tělesný a dušení rozvoj, hrubou a jemnou motoriku a sociální vazby

Pro rozvoj hrubé motoriky využíváme různých pomůcek – motorický padák, obruče, míče, tunel. Sestavujeme překážkové dráhy. Běháme pro radost z pohybu. Podporujeme rytmus za doprovodu říkadel a písniček.

Cvičení probíhá v gymnastické tělocvičně. Tento prostor napomáhá k objevování a zlepšení orientace (prolézání, podlézání, přelézání překážek), vybízí ke šplhání a skokům z výšek (nejen do molitanového bazénku). Cvičení podporuje senzomotorický rozvoj dětí díky pohybu na různých typech povrchu, dochází tak k přirozené stimulaci dětských nožiček. Je to perfektní místo pro lezení, běhání a hry v kolektivu stejně starých dětí. 

Rodiče jsou po celou dobu cvičení průvodci a pomocníky dětí. Toto cvičení probíhá pod dohledem zkušené trenérky (certifikovaný trenér III. třídy karate, kondičního posilování), učitelky TV a desetinásobné Mistryně ČR v karate. 

Se svým dítětem aktivně strávíte společný čas a pomůžete mu pozitivně ovlivnit budoucí vztah k pohybu. Rozvíjíte jeho sebevědomí, aktivitu, tvořivost, odvahu a empatii.

 

 

Karate přípravka pro děti ve věku 5-7 let

Trenéři: Mgr. Soňa Smoláková, Bc. Milan Burget, Radek Supík

V Karate přípravce získá vaše dítě kladný vztah ke sportu a k pohybu jako takovému a zároveň bude mít všestranný pohybový základ pro jakýkoliv další sport, pro který se v budoucnu rozhodne.

Obsahem každé tréninkové jednotky jsou běhy a skoky různých forem, základy gymnastické průpravy a úpolová cvičení zaměřená na rozvoj koordinace, obratnosti a flexibility.

Do tréninku je zařazeno cvičení se širokou škálou cvičebních pomůcek a náčiní jako jsou různé druhy míčů a míčků, lana a překážky Cvičení podporuje zdokonalení dětské koordinace, rovnováhy a orientace v prostoru. Vše je vedeno odlehčenou a zábavnou formou, tak aby děti cvičení vnímaly jako hru a snáze si tak vytvořily pozitivní vztah ke sportu.

Přípravka: Paralukostřelba (Tomáš Vrzal)

Představujeme další závodní členy ASK Tatra Kopřivnice.

Tomáš Vrzal (paralukostřelec) se přidal do Sportovní přípravky v roce 2022.

„V Kopřivnici žiji jedenáctým rokem. Od mládí mne životem provázel sport. Basketbal a Cyklistika byly mými největšími koníčky. Právě cyklistický trénink se mi před devíti lety stal osudným. Nepozornost mladé řidičky navždy změnila můj život. Před třemi lety jsem přijal obrovskou výzvu v podobě paralukostřelby. Ze začátku jsem to vnímal jako možnost začlenění do společnosti a potkávaní se s lidmi, kteří mají podobný handicap jako já. Šlo mi to. Tento sport mne nakonec zcela okouzlil a dal mi nový smysl do života. Po několika měsících mi byla nabídnuta reprezentační smlouva a to byl obrovský impuls začít na sobě ještě více pracovat a jít si za svým sportovním snem.

V minulém roce 2021 jsem se stal mistrem České republiky. V letošním roce jsem obsadil deváté místo na MS v Dubaji, druhé místo na mistrovství České republiky, osmé místo na ME v Římě a celkové vítěztví v Novoměstském poháru.“